89645860 // ungfavrskov@favrskov.dk

Hjælp til engelsk disposition / outline

Prøveboost

Medarbejder
Janne Utoft Adby
Næste gang
onsdag 7. maj kl. 18:30-20:30
Sidste gang
onsdag 21. maj kl. 18:30-20:30
Antal ledige pladser
Der er 5 pladser tilbage.

Beskrivelse

Hjælp til engelsk disposition/outline

Er du ved at gøre klar til din mundtlige engelskprøve, og har du brug for hjælp til din outline eller er du måske kørt fast? 

Det er vigtigt, at få lavet en god outline, som du kan bruge til din mundtlige engelske prøve. Når man sidder til prøve, kan man nemt komme til at glemme, hvad man havde tænkt sig at sige. Især fordi, der går noget tid fra afleveringsdatoen til selve prøvedagen. Jo bedre, du har disponeret din tid, jo bedre har du hjulpet dig selv til at få en god oplevelse til selve prøven.

Få inspiration til at komme videre eller hjælp til at få lavet en god outline med relevant indhold og stikord. Tag det med, du allerede har lavet, og så ser vi på dit næste skridt. Husk computer.

 

Obs: er holdet fyldt, og er du interesseret i at deltage så meld dig endelig til ventelisten, da vi forsøger at oprette hold efter behov.

Medarbejder

Janne Utoft Adby

Undervisningsgange:

Dato Tid Sted
onsdag 7. maj 18:30 - 20:30 Hammel Fritidscenter, Industrivej 18
onsdag 21. maj 18:30 - 20:30 Hammel Fritidscenter, Industrivej 18

Andre hold i samme kategori